Przewozy wakacyjne: podróżuj tak jak lubisz

WYJAZDY WAKACYJNE

Akwarium Gdyńskie

Gdyńskie Akwarium powszechnie nazywane oceanarium, jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Już od ponad 40 lat cieszy się zainteresowaniem turystów, którzy licznie je odwiedzają. Umieszczonych zostało w niej ponad 240 gatunków roślin i zwierząt wodnych, pochodzących z całego świata. Niejeden mówi, że podróż do Akwarium jest lepsza od wędrowania palcem po mapie – i to prawda!

W jakim innym miejscu można zobaczyć naraz tak wiele różnorodnych ryb, płazów, gadów i roślin? Tymczasem tam w zaledwie kilku pomieszczeniach mamy zlokalizowaną faunę z każdego zakątka świata. Gorące morza, przepastnych rozmiarów oceany, tropikalne burze… Nie musimy marzyć. Wystarczy, że pojedziemy do Gdyni i naraz znajdziemy się w nim w strefie arktycznej i podzwrotnikowej! Akwarium Gdyńskie znajduje się w centrum miasta, przy alei Jana Pawła II. Czynne jest niemal we wszystkie dni roku, poza największymi świętami. Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu, jednak właściwie od początku kwietnia aż do końca września można doń wejść od 9 rano i spędzić cały dzień, aż do 19 lub nawet 20 (w wakacje). 

Zainteresowani przyrodą i akwarystyką mogą spróbować swoich sił na wolontariacie w gdyńskim oceanarium. To niepowtarzalna okazja do bliższego kontaktu z gatunkami, które swoje siedliska mają rozprzestrzenione na wszystkich szerokościach geograficznych świata.